2

Хочу долучитися до проєкту і перекласти інтерфейс з англійської. Бо куди годиться - українськомовна спільнота, а інтерфейс англійською). Як долучитись до команди, чи може до перекладачів?

1
 • Для сайту найважливіше мати якісний вміст, а інтерфейс не має такого значення. Тому ви можете долучитись до розвитку сайту пишучи цікаві запитання і відповіді ;)
  – Yola
  Nov 17, 2020 at 16:46

2 Answers 2

3

Я згоден, що це ВЕЛИЧЕЗНИЙ недолік — що інтерфейс ukrainian.stackexchange.com (і його ме́та-сайту) лише англійською мовою.

Але ми всього-на-всього розділ більшого сайту (чи мережі сайтів — залежить від вибору термінології) StackExchange, тому обмежені його інфраструктурою і правилами. Розділ Ukrainian не має власних адміністраторів, лише модераторів (що мають обиратися спільнотою), і модератори розділу Ukrainian не мають впливу на інтерфейс сайту. Тобто:

 1. Технічно — ми не можемо самовільно змінити інтерфейс розділу Ukrainian, лише попросити адміністраторів батьківського сайту (мережі) StackExchange про це.
 2. Організаційно — ми були створені не як україномовний розділ, а як англомовний розділ про українську мову. (На той момент, та й може, і зараз, це був єдиний доступний шлях.) Я не певен, що нам дозволять переорієнтуватися на півдорозі.

Тобто я дуже сумніваюся, що нам дозволять зробити українськомовний інтерфейс. (Колись я уже спробував з'ясувати це. Але, якщо Ви маєте ентузіазм, ми можемо спробувати знову, раптом з того часу щось змінилося.)

Що ми точно можемо зробити (і що я давно хотів збирати, але не вистачало часу) — це розширення для браузера (у користувача, який встановить його, сайт буде показуватися в українському інтерфейсі). Я буду дуже радий, якщо Ви підготуєте переклади (а я оформлю їх у розширення). Але Ви самі розумієте, що корисність такого рішення дуже обмежена (небагато хто схоче встановлювати розширення в браузер лише задля того, щоб один сайт став показуватися українською).

P.S.: Якоїсь явної команди тут немає. Є просто відвідувачі/користувачі (чим більший користувач отримав рейтинг, тим більше в нього прав). Серед найактивніших користувачів обирають декількох модераторів (час від часу вони змінюються). От і все.

-2

stackexchange.com - це міжнародний ресурс з обміну знаннями, а не загальноукраїнський.

4
 • Мінус ставив не я. Але я не думаю, що міжнародність можна вважити аргументом проти перекладу інтерфейсу (навіть навпаки — міжнародні ресурси часто мають якраз багатомовні інтерфейси). Навіть на StackExchange є підсайти з неангломовним інтерфейсом: pt.stackoverflow.com, ja.stackoverflow.com, ru.stackoverflow.com, rus.stackexchange.com, es.stackoverflow.com (але НЯЗ у них інша ситіація, а нам так не можна).
  – Sasha Mod
  Nov 22, 2020 at 17:56
 • Та поки будете перекладати, весь ресурс піде в мінус 😉 Nov 23, 2020 at 20:28
 • Не зрозумів, можете пояснити? Ви за те, щоб не перекладати зовсім, бо це займає забагато часу, — чи я не вгадав?
  – Sasha Mod
  Nov 23, 2020 at 21:45
 • 1
  Який сенс перекладати інтерфейс для п'ятьох користувачів. Nov 23, 2020 at 23:05

You must log in to answer this question.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged .