2

Якщо я правильно розумію, то це найперше питання, котре було поставлене по темі:
"Межі застосування дієприкметників"

Проте, я знайшов десяток питань-дублікатів про активні дієприкметники теперішнього часу, що закінчуються на -ачий, -ячий, учий, -ючий, котрі були поставлені вже після оригінального(і я ще не впевнений, що знайшов усі):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Чому ці питання не були відмічені як дублікати і нові питання по темі досі отримують відповіді і не відмічаються як дублікати також?

1 Answer 1

1

Проблема цілком типова, серед нас є прихильники як закриття, так і залишення окремих запитань. Аргументація також зрозуміла:

 • з одного боку, мати одне канонічне запитання по кожній темі дозволить зосередити увагу читачів і авторів відповідей;
 • з іншого боку, є така штука, як searchability. Коли людина (що не є нашим користувачем) заходить в пошуковик і шукає неправильно. Тобто, замість пошуку за ключовим словом «активні дієприкметники» шукає конкретний приклад як-то «нападаючий». І не знаходить нашого канонічного допису! Тому що в ньому слова «нападаючий» нема, але натомість є «оточуючий». А весь словник слів-прикладів у канонічне запитання не вміститься.

Тому і рішення вбачається цілком очевидним:

 1. робимо канонічне запитання (або дописуємо наявне до стану канонічності);
 2. бажано — двомовне, з англійською версією;
 3. чекаємо, поки воно упевнено отримуватиме тисячі переглядів;
 4. маємо моральне право закривати наступні, специфічні запитання — але, знов-таки, з обмеженнями:
  • якщо автор специфічного запитання не доклав зусиль до пошуку, то можна голосувати за закриття з посиланням на канонічне;
  • а якщо він написав «я бачив канонічне запитання, але воно не дало мені відповіді з таких-то причин» — то тоді не закривати, а лишати як є.
2
 • 1
  Але ж закриття питання як дубліката(або взагалі з будь-якої причини) не видаляє його на сайтах Stack Exchange, воно все одно залишається існувати, просто на нього вже не можна відповідати. Відповідно searchability абсолютно ніяк не страждає. Це буде відбуватися, якщо автори будуть видаляти питання після їхнього закриття, чого, зазвичай, ніхто не робить в таких ситуаціях.
  – improbable
  Nov 7, 2019 at 13:39
 • Слушно, я так само вважаю, але треба бути готовим до того, що серед нас є прихильники протилежної думки. Але головна проблема, на мою думку, — не плюралізм поглядів, а мала кількість таких канонічних дописів і невелика кількість бажаючих (← активний дієприкметник:) вкладати сили у розбудову цих канонічних дописів. Nov 7, 2019 at 13:52

You must log in to answer this question.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged .