2

У нас на сайті зʼявилося запитання, яке було закрите як off-topic:

Зворотня асиміляція протягом 21 ст. Можлива?

Асиміляція російськомовними україномовних протягом минулого століття була блискавичною. За яких соціолінгвістичних умов може початися масова, помітна асиміляція російськомовних україномовними протягом поточного століття? Це взагалі реально?

Автор запитання написав наступний коментар:

Шановні користувачі, підкажіть, будь ласка, де є в інтернеті подібні майданчики, де можна обговорювати такі теми. От цей сайт я знайшов випадково. — Oleksandr

Мені здається, що проблема очевидна:
з одного боку, є чітко визначений on-topic сайту Ukrainian Language.SE.
з іншого боку, є суспільний запит на соціокультурні теми, повʼязані з пригнічуванням української мови протягом періоду ворожої окупації, знищення або примусового змосковщення носіїв української мови та культури.

Отже, запитання: Які альтернативні сайти ми можемо запропонувати нашим користувачам для обговорення суміжних тем, які не підпадають під формальний on-topic сайту Ukrainian Language.SE, але можуть нести суспільний інтерес з точки зору відновлення української мови і подальшого її захисту від зазіхань?

Відповіді пропонується робити у вигляді списку посилань на такі сайти. Бажано робити невеличкий опис тематики і технології їхнього функціонування (як-то необхідності реєстрації тощо).

7
 • 2
  До речі, де саме чітко визначено on-topic сайту? Сторінка What topics can I ask about here?, схоже, просто placeholder, і нічого не прояснює (можна порівняти з такою ж сторінкою на English.SE).
  – kaamos
  Commented Nov 3, 2019 at 20:34
 • Коли я голосувала за закриття тієї теми (про зворотню асиміляцію), я вибрала причину primarily opinion-based - бо було неясно, чи справді соціокультурні теми про українську мову виходять за рамки сайту.
  – kaamos
  Commented Nov 3, 2019 at 20:37
 • @kaamos Re:placeholder, насправді, багато сторінок Help/FAQ доступні до редагування модераторам. Ось, як роблять колеги. Інша справа, що ми усі не спромоглися це скласти докупи + перекласти… :-( Commented Nov 4, 2019 at 1:32
 • 1
  @kaamos, «де саме чітко визначено on-topic сайту» — наскільки я знаю, чітко це не визначено поки ніде. На етапі definition заявки про створення цього сайту голосуванням було обрано зразкові запитання — і, якщо я правильно розумію, саме вони в першу чергу мають визначати scope цього сайту; але це дуже неконкретно. Розділ help ми (спільнота цього сайту, зокрема обрані спільнотою модератори) можемо редагувати самі, але ми за це не бралися (зокрема тому, що, по-моєму, було замало людей для ухвалення остаточного рішення).
  – Sasha Mod
  Commented Nov 4, 2019 at 13:03
 • @Sasha ось натрапила на scope: questions related to Ukrainian Language (its orthography, grammar, syntax, punctuation, phonetics, etc; sometimes — word etymology and history of language) — but not Ukrainian cuisine, sport, history, politics, etc. Мабуть, можна трішки підправити це визначення, запропонувати на меті кінцевий варіант і, якщо особливо не буде заперечень, виставити на help. Бо кворуму для ухвалення остаточного рішення можна і не дочекатися)
  – kaamos
  Commented Nov 4, 2019 at 20:36
 • @kaamos, ну, власне, то я писав :) (тобто його варто сприймати суто як пропозицію, а не як щось вагоме). А з формальної точки зору scope було окреслено саме зразковими запитаннями, наскільки я розумію. Але я лише «за», якщо Ви підправите те визначення, виставите на обговорення й ми занесемо його в help.
  – Sasha Mod
  Commented Nov 5, 2019 at 12:35
 • @Sasha я зрозуміла, що то ви писали) Мала на увазі, що натрапила на готовий, раніше вже написаний scope. Дописала його і створила тему для обговорення.
  – kaamos
  Commented Nov 5, 2019 at 20:26

2 Answers 2

3

Часто чи подекуди тут бачив запитаня навколо проґрамистських тямок. Певен, декотрі з нас вже знають про наступного, але про всяк вже напишу.

Не можу порадити осїдок, але одну тему з Ріплейс, де таке обговорюють чи можуть віподівсти.


Також, гадаю, же загальнисько від р2у може дати змогу обговорити декотрі теми, котрі тут вважати ймуть ся позатемовими чи дуже безмежною.

You must log in to answer this question.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged .