2

З огляду на стрімкий розвиток ІТ в Україні в суспільства є запит на переклад професійних термінів на українську мову. Я вважаю, що необхідно ввести тег "Програмування", або щось подібне, для того, щоб поєднати вже наявні та майбутні питання на цю тему. Впевнений, що подібне введення посприяє розвитку професійної української мови. На жаль я не можу додати цей тег самостійно, бо не маю достатню кількість балів.

1
 • Краще вже теґ ІТ замість програмування. Бо тоді доведеться перелічити більше 50-ти професій ІТ. Програмування ще поділяється на купу різновидів.
  – user1677
  Nov 26, 2019 at 11:54

2 Answers 2

2

Можливо, згоден, а можливо, і ні — треба подумати.

Це фактично частина ширшого питання (я маю на увазі не конкретне запитання в ме́ті, а питання/тему, що неявно постає) про теги за галузями. Люди постійно намагаються додавати теги за галузями, яких стосуються запитання (програмування, ЗМІ тощо), а не за розділами (чи вузькими підтемами) мовознавства (пунктуація, лексика, наказовий спосіб, відмінювання тощо), а ми постійно їх прибираємо — принаймні, у мене склалося таке враження.

Але, може, ми «воюмо з вітряками», і варто ці теги просто дозволити? (А прибирати хіба що занадто вузькі чи невдалі, як-от Drupal, MS Word тощо.) Я не знаю, над цим треба подумати.

3
 • 1
  Погоджуюсь і вважаю, що мають бути теґи десь як катеґорії у словниках: "морська тематика", "програмування", "медицина" тощо. Можливо, треба зробити окреме запитання на меті з вікі-відповіддю, в якій будуть узгоджені теґи (щоб не було нескінченної кількості теґів) + треба буде постійно формувати синоніми.
  – P. Vowk Mod
  Aug 13, 2019 at 10:28
 • Чи з'явилися у вас нові думки з приводу моєї пропозиції? Бо ми все ще "дебажим", "коммітим" та "деплоїм", і не знаєм як то назвати правильно.
  – Oleksandr
  Nov 29, 2019 at 8:45
 • @Oleksandr, зараз мені здається, що якщо є потреба в тегу, то чому б його не додати. (Тобто моя особиста думка: хай теги за галузями — наприклад. «Програмування», «Кулінарія» тощо — теж будуть.) (Єдине що — мабуть, краще термінологія-програмування, кулінарна-термінологія тощо, що просто «програмування», «кулінарія» тощо — але я не наполягаю.)
  – Sasha Mod
  Nov 29, 2019 at 11:58
0

Не згоден. Причин багато, ось найголовніші:

 1. Стрімкий розвиток IT — не причина для теґу. Стрімке зростання кількості запитань на цьому сайті, натомість, може бути такою причиною. Автор не надав свідчень такого стрімкого зростання.
 2. Теґ «програмування» має створюватися після теґу «професійна термінологія про IT», який, у свою чергу, має створюватися після ще більш широкоохоплюючого теґу «професійна термінологія». Наразі нема свідчень необхідності виділяти навіть найбільш загальну «професійну термінологію».
 3. З моєї субʼєктивної точки зору, щоб відповісти, варто чи не варто заводити теґ, треба відповісти на таке запитання:

  Чи я (або хтось інший) вважаю себе фахівцем з [теґ], у контексті цього сайту?
  Чи підпишуся я на розсилку «нові запитання на тему [теґ]»?

  У даному випадку, я вважаю, що більшість користувачів вважають себе фахівцями з української мови (або просто зацікавлені у її розвитку). Вони у рівній мірі цікавляться адекватним перекладом терміну «to rethrow an exception» (IT термін) і «tiebreaker» (тенісний термін).

 4. Тим не менше, ніхто не заважає вам агітувати створення такого теґу (навіть особисто мене можна переконати, що я був неправий). По процедурі створення теґу — бажано облазити цей сайт, скласти список запитань, які, на ваш погляд, є хорошими кандидатами. І додати до вашого запитання-ініціативи.
  Це той мінімум, без якого подібна ініціатива загине з-за того, що ніхто нічого не зробив.

3
 • дуже дякую за повну та обґрунтовану відповідь. Я дійсно недостатньо серйозно підготував цю ініціативу.
  – Oleksandr
  Aug 12, 2019 at 22:33
 • Справа в тому, що одні і ті самі слова можна зрозуміти по різному в залежності від галузі використання. Теґи спрощують пошук у випадках пошуку терміну за галуззю. Наприклад, оболонка в ІТ це не те саме, що оболонка в біології чи ще десь.
  – user1677
  Nov 26, 2019 at 11:58
 • 1
  @AndriyIvanchenko, це слушне зауваження, але на нього є суттєве заперечення: на сайті Ukrainian Language.SE користувачі є фахівцями/аматорами саме української мови. Не програмісти, не знавці тенісу, не знавці з підводного плавання, не стоматологи. А саме знавці (або аматори) української мови. Навіть у випадку, якщо декілька з нас, дійсно, є фахівцями з вищезгаданих дисциплін Тому виводити окремий теґ для слів, що стосуються програмування, тенісу, підводного плавання і стоматології — видається зайвим. Nov 26, 2019 at 14:42

You must log in to answer this question.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged .