4

ОНОВЛЕННЯ: Як краще написати тему листа?

Я вважаю, що нам потрібний шаблон для запрошення на наш сайт фахових науковців та студентів/студенток, що навчаються за фахом української мови (й літератури). (Останнім часом до нас прийшло кілька людей з університетів, і вони показують дуже сильну здатність до само- і просто навчання, і дивовижну діяльність на сайті загалом (деякі з них (або вас) вже дали по 70 чи 80 постів за три тижні, і я хочу більше таких людей на сайті).

Робити це, як на мене, найзручніше через катедри мово(й літературо)знавства. Поштові скриньки більшості таких катедр (основних університетів) з легкістю знайдемо в інтернеті.

Давайте порадимося, які моменти треба виокремити, на чому акцентувати, а що навпаки не треба згадувати, висвітлювати як основне.

У відповіді пишу свій варіант листа. У коментарях чекаю на пропозиції для покращення мого листа. У відповідях чекаю на альтернативні версії, якщо мій лист здасться вам безнадійним і таким, що не піддається редаґуванню.

Роблю свою відповідь community wiki, але прошу обережно з редаґуванням. Подумати двічі перед цим.

7
 • Шкода, що ця тема не отримала ніякого продовження. Commented Dec 17, 2018 at 21:23
 • @bytebuster лист наче готовий. Можемо надсилати.
  – P. Vowk Mod
  Commented Dec 18, 2018 at 6:37
 • Так він і у березні був готовий. Тоді ніхто не надсилав. :) Commented Dec 18, 2018 at 11:08
 • @bytebuster давайте обговоримо це 21-го грудня. Зараз дуже зайнятий. Ви зможете?
  – P. Vowk Mod
  Commented Dec 18, 2018 at 11:14
 • Перепрошую, не зможу. НМД, це не робиться силами лише двох осіб. Натомість, потрібні згуртовані дії багатьох користувачів. Під проводом модераторів; ми їх спеціально для цього призначали. :-) Commented Dec 18, 2018 at 11:22
 • @bytebuster обговорити можна й те, хто і як це має й буде робити разом.
  – P. Vowk Mod
  Commented Dec 18, 2018 at 11:34
 • Перепрошую. Я ще тоді прийняв рішення — саме у цій темі не брати участі. :) Але це не зменшує того, що тема актуальна. Commented Dec 18, 2018 at 12:07

1 Answer 1

3

Добрий день,

Мене звати {Петро Петренко}, і я працюю {молодшим науковим співробітником} на {Катедрі української мови та літератури} {Університету Назва} (Якщо не працюєте - просто пишемо, що блоґер чи аматор, щоби не було анонімно). Пишу до вас з гарною новиною і запрошенням.

Новина така, що у лютому минулого року активні інтернет-користувачі добилися від одного з найпрестижніших інтернет-сайтів запитань та відповідей Stack Exchange відкриття розділу про українську мову.

Пройшов рік, ми можемо похвалитися більш як тисячею якісних дописів, і тому наша спільнота вирішила написати листа до катедр мовознавства університетів України з запрошенням долучитися до нашого сайту.
Отже, запрошуємо на https://ukrainian.stackexchange.com/

Коротко про Stack Exchange взагалі

Мережа сайтів stackexchange.com обʼєднує більше 150 сайтів різноманітної тематики з якісною інформацією, що відповідає високим стандартам. Ми впевнені, що ви вже потрапляли на сайти мережі Stack Exchange, коли шукали відповіді на різні запитання.

Сайти побудовано так, що хороші, якісні запитання і відповіді отримують голоси користувачів і показуються вище, ніж неякісні. Stack Exchange також відрізняється від чатів і тематичних форумів, де можна прочитати кілька сторінок сторонніх міркувань, але так і не знайти, власне, відповіді на поставлене запитання.

Ukrainian Language.StackExchange

На цьому сайті ваші студенти та студентки могли б ставити запитання, на які не можуть знайти відповідь в інтернеті чи доступних у бібліотеці словниках (користувачі форуму мають великі особисті електронні бібліотеки словників), а викладачі зможуть відповідати на питання, які поки що залишаються без відповіді на сайті, або додавати свої відповіді там, де не згодні з тим, що користувачі вже написали.

Ваша участь у нашому розділі цього великого форуму значно покращить якість дописів, сприятиме свідомому користуванню мовою. У спілці з науковцями й зацікавленими студентами ми зможемо створити ще більш авторитетну базу знань, що буде корисною всім небайдужим до української культури.

З повагою,

{Петро Вовк} і спільнота сайту Ukrainian Language.StackExchange.

Attribution:

 1. The content is from the Stack Exchange network.
 2. Як має виглядати наш промо-лист на катедри мовознавства (й до інших схожих інституцій)?
 3. Authors: bytebuster, Oksana Celiker, P. Vovk
23
 • 1
  Трошки додав тексту, але на ваш розсуд: я зазвичай пишу багатослівно, а можливо, промо-лист має бути більш лаконічним. Commented Mar 26, 2018 at 22:00
 • @Follower why not?
  – P. Vowk Mod
  Commented Mar 27, 2018 at 9:12
 • 1
  Я б ще про ліцензію CC-BY-SA 3.0 додав.
  – Sasha Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 2:23
 • @Sasha заґуґлити, чи можете швидко пояснити?
  – P. Vowk Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 5:29
 • 1
  @P.Vovk, можу швидко пояснити пізніше.
  – Sasha Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 5:41
 • @Sasha я вже побачив, що це creative commons. Просто скажіть, будь ласка, як додати до посту.
  – P. Vowk Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 11:39
 • 2
  Як на мене, фраза про полегшення життя спільноті сайту зайва. Виглядає, ніби їхнім коштом якась там спільнота напружуватись не хоче. Commented Mar 28, 2018 at 19:49
 • 1
  Треба щось подібне до "...і посприяє самостійній дослідницькій роботі студентів" чи "сприятиме підвищенню загального рівня культури мови" Commented Mar 28, 2018 at 19:59
 • 1
  Речення " Мережа сайтів stackexchange.com обʼєднує більше 150 сайтів на будь-яку тематику з високими стандартами якості інформації. Ми упевнені, що коли ви шукали щось на пошукових сайтах на будь-яку тематику, ви напевне вже потрапляли на сайти мережі Stack Exchange." треба спростити і трохи виправити. Наприклад, так: "Мережа сайтів stackexchange.com обʼєднує більше 150 сайтів різноманітної тематики з якісною інформацією, що відповідає високим стандартам. Ми впевнені, що ви вже потрапляли на сайти мережі Stack Exchange, коли шукали відповідь на запитання з будь-якої тематики" Commented Mar 28, 2018 at 20:11
 • @P.Vovk, більшість сайтів надає інформацію за якоюсь пропрієтарною ліцензією. Тобто все, що опубліковано на сайті (навіть якщо опубліковано самими користувачами), є власністю власників сайту; при використанні тих же матеріалів деінде власники сайту теоретично можуть посилатися через порушення їх прав (навіть якщо використання йде із зазначенням першоджерела). SE ж (як і Вікіпедія) використовує вільну ліцензію; наповнюючи контентом SE, ли не лише збагачуєш його власника, а й приносиш користь суспільству; що може жити навіть довше за орган-цію-власника.
  – Sasha Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 22:02
 • Тобто, наприклад, якщо Вікіпедія або SE збанкрутує (а більшість організацій рано чи пізно це робить), це не означатиме автоматичну втрату всього наробку їх і їхніх користувачів. (Ба, навіть більше: у випадку закриття підсайту SE обіцяє ще якийсь час давати вивантажити dump, як ось тут.) (Хоча слід зазначити, що SE доволі жорстко розуміють attribution required.) Як це коротко і ясно сформулювати, поки ще не знаю.
  – Sasha Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 22:15
 • «…Власники сайту теоретично можуть посилатися» — я мав на увазі: «…Власники сайту теоретично можуть позиватися [до суду]».
  – Sasha Mod
  Commented Mar 28, 2018 at 22:56
 • @OksanaÇeliker про полегшення життя спільноти ви праві. Можете виправити відповідь? Це community wiki (відповідь пишуть всі разом), спільно робимо близький до ідеального лист. Останнє спочатку не зрозумів, але тепер зрозумів і відредаґував за вашими рекомендаціями.
  – P. Vowk Mod
  Commented Mar 29, 2018 at 14:14
 • 2
  @P. Vovk, виправила Commented Mar 29, 2018 at 14:40
 • 1
  Будь ласка, покритикуйте/поправте revision 10 про якісний контент. Commented Mar 30, 2018 at 5:16

You must log in to answer this question.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged .