а) чи правильно я проводжу межу і де вона, якщо ні?
Так, саме таким чином у інтерфейсі сайту пояснюється різниця між коментарем та відповіддю. Проте, відповідь повинна бути якісною, про критерії якості можна почитати тут. Коментарі вважаються тимчасовими і потенційно можуть одного дня зникнути, тому важливу інформацію краще переносити у відповіді або у запитання.
б) чому деякі користувачі відповідають на запитання коментарем?
Тут може бути декілька причин - від невпевненості від того що справді потрібно тому, хто поставив питання, до нестачі часу на формулювання якісної відповіді.
в) якщо користувач соромиться створювати відповідь і обмежується коментарем, то як це побороти?
Нагадувати, що коментарі з часом можуть загубитися, а за хорошу відповідь можна отримати бали репутації (за коментар репутацію отримати неможливо). До того ж 1 голос за відповідь дає 10 очок, голос проти відбирає 2 очки; 1 голос за питання дає 5 очок (отже, давати відповіді вигідніше, ніж ставити питання). Також новачкам за більш-менш хорошу відповідь завжди дають пару голосів.
г) якщо є автоматичне перетворення короткої відповіді на коментар, то чи можна це вимкнути?
Наскільки мені відомо, автоматичного механізму немає. Швидше за все, таку конвертацію зробив модератор. (Взагалі, модератору в такому разі було б варто залишити коментар про причину такої дії).
Такою причиною зазвичай є те, що відповідь коротка та не відповідає критеріям якісної відповіді, наприклад - висловлюється власна думка без посилань на поважні джерела (тобто це відповідь-репліка у стилі розмови, фактично коментар).
д) чи можна перетворити уже доданий коментар на відповідь?
Ви завжди можете скопіювати текст коментаря і вставити його в нову відповідь. (Наприклад, коли ви відповіли коментарем, а потім вирішили зробити це відповіддю). Тільки впевніться, що така відповідь буде відповідати критеріям якісної відповіді.