9

332 visits/day Needs Work – 1,500 visits per day is good, 500 visits per day needs some work. A great site benefits people outside the community. Eventually, 90% of a site's traffic should come from search engines (Area51)

Бачу, що Sasha Unknown активно залучав користувачів з dou.ua на початковому етапі, в мене, наприклад, є невеличкий сайт з освітньою тематикою, міг би поставити банер на ukrainian.stackexchange.com доки не розкрутиться. Гуртом, можна було б багато зробити. Однак, враховуючи що 90% трафіку має йти з пошукових систем, маємо ми щось робити аби збільшити кількість відвідувачів з інших джерел?

2 Answers 2

5

Я не бачу ніякої суперечності.

Пошукові системи індексують контент. Людина заходить в Ґуґл, шукає «писати на добраніч разом окремо», отримує високорейтингове посилання наш сайт. Заходить, читає відповідь і йде геть. Можливо, навіть не реєструється.

Банер має інше застосування: він доносить до людини інформацію, що такий сайт існує. Ну, і ще пошуковики запам'ятовують, що ця людина сюди заходила, і у майбутньому піднімає рейтинг цього сайту у пошуковій видачі.

Третій підхід — персональний бложик або соцмережа, де публікуються посилання на конкретні Q&A.

Наразі Site Statistics каже, що, окрім Google Search, найбільшим джерелом трафіку є *.facebook.com.

Відповідь: Це різні підходи, і вони легко комбінуються.

10
 • мене цікавить наступне: припустимо, нам вдасться сформувати якісний (без використання "накруток") трафік - 1500 відвідувачів/день з тих же соц. мереж, блогів, тематичних сайтів... але не з пошукових систем. Чи може це вплинути на прийняття рішення про успішне проходження бета-стадії (звісно, при належному рівні інших показників), чи не варто перейматися цим питанням і зосередитися виключно на генеруванні контенту та чекати трафіку від пошукових систем? Mar 14, 2017 at 11:35
 • 2
  Переглянув 50 "найстарших" бета-сайтів (1000+ днів у беті). Головна проблема - кількість питань в день, у деяких - (на додачу до цього) кількість питань з відповідями. Проблем з кількістю відвідувачів немає на жодному.
  – Artemix Mod
  Mar 14, 2017 at 15:13
 • 1
  Не знаю чи варто піднімати це окремим питанням, тому спитаю тут: чи існує україномовна версія ukrainian.stackexchange.com/tour? Хотів би спрямовувати на неї нових відвідувачів, але боюсь що англійська мова може відштовхувати деяких користувачів Mar 14, 2017 at 18:58
 • @OlexandrMatviienko Офіційної немає (хтось писав що SE поки що не перекладає інтерфейси сайтів іншими мовами). Можна зробити питання-прохання про переклад сторінки або інформації з неї українською. Може хтось з учасників візьметься за цю справу, а може колективно вдасться це зробити. В будь-якому разі більше людей побачать таке питання ніж коментарі під цим постом.
  – Artemix Mod
  Mar 15, 2017 at 12:15
 • @OlexandrMatviienko, варто. Окремим питанням, англійською, з тегом feature-request. У такому стилі: чи можемо ми мати help обома мовами (тобто початок кожної сторінки англ., а кінець — укр.) — за умови, що ми самі надамо укр. тексти. Я знаю, що сам інтерфейс (UI) не можна не на англ., бо формально ми — англомовний сайт (для вивчення укр.). Але чи можна help здублювати (а не замінити англ. на укр.) — окреме питання.
  – Sasha Mod
  Mar 19, 2017 at 0:04
 • @OlexandrMatviienko, а, упс, побачив, що ви про tour, а не про help. Tour, думаю, не дозволять, бо сенс tour в тому, що він короткий (якщо його зробити довшим в два рази через дублювання на українську, то сенсу в ньому не буде). Хіба що просто у вигляді сторінки на меті окремо український переклад зробити… (Хоча дуже обережно спитати, звісно, можна, але…)
  – Sasha Mod
  Mar 19, 2017 at 0:08
 • @Artemix, у цілому SE перекладає інтерфейси сайтів іншими мовами. Але сам сайт має вважатися неангломовним; у нас сайт — формально англомовний (для вивчення укр.). Окрім того нові неангломовні нещодавно заборонили. Але, може, якщо дозволені будь-якою мовою meta, то, може, дозволять і здублювати (не перекласти, а щоб кожна сторінка двома мовами була) help? Я давно хочу про це спитати.
  – Sasha Mod
  Mar 19, 2017 at 0:12
 • @Sasha Rus.Stackexchange і Stackoverflow російською були розгорнуті спочатку на сайті "Сеть знаний" hashcode.ru, а потім сайт закрився а їх базу передали Stackexchange, тобто то не була ініціатива Stackexchange. Але здається на SE є StackOverflow китайською, іспанською та португальською.
  – Artemix Mod
  Mar 19, 2017 at 8:40
 • 1
  @Artemix, є, але нових не створюють. Тут пруфи і підтвердження актуальності від Robert Cartaino. Mar 19, 2017 at 8:50
 • 1
  @Artemix, є принаймні pt, es, ja. Інших не знаю. Але більше не можна: 1, 2. Але це про UI, треба спитати, може, help і дозволять продублювати (якщо на кожній сторінці 2 варіанти, англійський спочатку і власними зусиллями).
  – Sasha Mod
  Mar 19, 2017 at 8:50
2

Я могла би створити теми на деяких україномовних форумах з запрошенням долучитися до Ukrainian SE.

Мені сподобалася ідея промо-листа з цієї теми, однак я вирішила підійти до питання менш формально.

Нижче - чернетка мого допису.


Ukrainian Stack Exchange – Долучаємось!

Чи чули ви про Stack Exchange?

Це мережа 170+ сайтів різної тематики, яку важко пропустити – якщо ви бодай іноді щось ґуґлите англійською. На Stack Exchange ставлять запитання, відповідають на них та голосують за найкращі відповіді. Ймовірно, ви не раз там опинялися, задовільняли свою цікавість – і закривали вкладку.

А як щодо того, щоб і вам приєднатись до тамтешньої спільноти? Ні?

Тоді може приєднатись до... тутешньої?

Мова йде про Ukrainian Stack Exchange :) Цей сайт існує з 2017 року і вже назбирав кілька тисяч запитань та відповідей про українську мову. Там обговорювали:

“Фотографія” чи “світлина”?

Як перекласти з російської «пододеяльник»?

Ігора чи Ігоря?

Що означають слова “кобіта” та “трафив шлях” в пісні “Павук” українського виконавця Дзідзьо?

Та багато іншого.

Якщо й у вас є схожі запитання – вам на сайті будуть раді) Якщо у вас є час та натхнення допомогти знайти відповідь іншим – вам будуть раді ще більше! Чим якісніші пости – тим вища у вас репутація і тим більший ваш вклад у скарбничку українського колективного розуму.

Долучайтеся! З вами буде цікавіше)


Якщо маєте коментарі чи зауваження до тексту (чи до самої ідеї) - кажіть)

Щодо "тутешньої" спільноти - я мала на увазі, що мережа SE не зовсім чужа (англомовна), а й має окремий сайт для "наших", "своїх". Але якщо шматок про "тамтешній"/"тутешній" неочевидний, можна його переписати на щось інше.

4
 • 2
  Не можу відкрити. Access denied. The owner of this website (pastebin.com) has banned your IP address. А чому ви не хочете викласти сюди? Що буде поганого в тому, що пошуковики проіндексують? Oct 31, 2019 at 2:50
 • @bytebuster ок, не знала, що pastebin доступний не для всіх. Додала все-таки промо-текст до відповіді. Спочатку я не хотіла, щоб він індексувався, бо не було бажання розкривати, що цей текст був шаблонно заготований заздалегідь. Та мабуть, в цьому все ж нема нічого поганого) Тим більше, якщо виявиться, що той самий текст і так опубліковано на різних сайтах.
  – kaamos
  Oct 31, 2019 at 5:33
 • 1
  Усе подобається. Невеликі зауваження: (1) може, список запитань варто формувати згідно votes? Є ще варіант — по кількості переглядів (views), але там негарний пошук :) (2) «що як» → «як щодо»? Oct 31, 2019 at 12:24
 • @bytebuster гарно) (1) Я звертала увагу на к-ть upvotes і views, коли обирала приклади питань, а також на якість відповідей і тематику запитання (щоб були з різними тегами). Додала ваш лінк на список усіх запитань, відсортованих за upvotes. (2) Дякую, виправила)
  – kaamos
  Oct 31, 2019 at 19:06

You must log in to answer this question.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged .